Poleasingowe – najbezpieczniejsze auta używane?

 
Chyba każdy, kto poszukiwał kiedyś samochodu używanego, zdaje sobie sprawę z tego, że znalezienie tego w sam raz nie jest takie łatwe, jak może nam się wydawać. Aut na rynku jest mnóstwo, ale tylko niektóre są dobrym zakupem. Czy do tej kategorii można zaliczyć auta poleasingowe?
 
Głównym niebezpieczeństwem związanym z kupnem samochodu używanego jest jego niekorzystny stan techniczny. Zdarza się, że sprzedający specjalnie pomijają niektóre ważne fakty z historii pojazdu, a nawet przekręcają liczniki i dokonują wymiany części na gorsze, aby tylko zaoszczędzić. Oczywiście, w sprzedaży znajdziemy też auta powypadkowe, o czym kupujący nie są informowani.
 
Jeśli nie chcesz narażać się na takie niebezpieczeństwo, dobrym wyborem będą samochody poleasingowe osobowe, które obecnie możemy znaleźć w wielu różnych salonach w całej Polsce. Dlaczego warto się na nie zdecydować?
 
Zalety aut poleasingowych:

pochodzą z nowszych roczników
były naprawiane w autoryzowanych serwisach marek
są dostępne w atrakcyjnych wersjach wyposażenia
mają udokumentowaną historię serwisową
najczęściej pochodzą z krajowej dystrybucji
gwarancja na samochód używany
można je dokładnie sprawdzić u sprzedającego
można skorzystać z dodatkowych udogodnień – finansowania, ubezpieczeń

 
Zatem jeśli poszukujemy pojazdu nowszego, co do którego stanu technicznego nie będziemy mieli zastrzeżeń, warto pomyśleć o pojazdach z leasingu.
 
Samochody poleasingowe wcale nie są mocno zużyte. Do dyspozycji mamy też auta z mniejszymi przebiegami, które nadal są w świetnym stanie i będą mogły posłużyć nowemu właścicielowi przez wiele lat.
 
Jeśli nie znasz się na motoryzacji, możesz być łatwą ofiarą dla oszustów handlujących pojazdami używanymi – w przypadku pojazdów pochodzących z leasingu, które mają znaną historię serwisową, ryzyko związane z zakupem auta w niekorzystnym stanie jest praktycznie wyeliminowane. Co więcej, na takie pojazdu możemy dostać gwarancję, czyli nawet w razie usterek będziemy mogli otrzymać pomoc, jeśli usterka objęta jest ochroną gwarancyjną.
 
 

Post Author: admin